#ДУНАЙСЬКАСІЧ2019 – РОК-Н-РОЛЛ з ЕНЕРГІЄЮ СОНЦЯ

ВПЕРШЕ В УКРАЇНІ: ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНИЙ

VI Міжнародний рок-фестиваль «Дунайська Січ»

28-29 червня, м. Ізмаїл


Президент фестивалю «Дунайська Січ 2019» Віктор Куртєв: «Це буде фестиваль загальнонаціонального масштабу. Ізмаїл такого ще не бачив».

На  фестивальній мапі України поступово, але потужно останні роки почав проявлятися ще один регіон, для багатьох, можливо й досі тerra incognita – Подунав’я. Цьогоріч завдяки рок-фестивалю «Дунайська Січ», який пройде в Ізмаїлі на Одещині вже вшосте, — він має прогриміти не просто гучно, а й задати іншим рок-фестивалям новий тренд – енергонезалежність. Адже, рок — це свобода, енергія і самовираження!
       Саме ці поняття вкладають організатори у назву. Насправді ж, фестиваль є мультикультурним, і всі, хто наприкінці червня завітає на свята до Ізмаїлу, зможуть знайти на фестивалі щось цікаве для себе. Тим більше, що #ДунайськаСіч2019 – зазнав в дусі часу значного сонячного апгрейду, заручившись підтримкою Одеської ОДА, Мінмолодьспорта та мерії Ізмаїла.

        Цього року на «Дунайській Січі» буде дві сцени – «Головна» (Сцена 1 з Віталієм Кириченко, «Нумер 482») і  «Набережна» (Сцена 2 з Сергієм Файфурою). Біля першої можна буде відірватися, пострибати, потанцювати і, навіть, помахати «хаєром» під 200 кВт звуку. А біля другої — послухати лагідний рок-лаунж від «Солодке щастя» легендарного українського музиканта, композитора, саундпродюсера Сергія Доценка, який святкуватиме на «Січі» ювілей), чи віддатися спокусливості гурту «Очеретяний кіт» з неповторним Романом Крілем. Під цей стиль рок-н-роллу добре  смакує вишукане вино від місцевих виноробів, до того ж організатори обіцяють стільці, парасолі від сонця і якнайближче сусідство з зоною фуд-корту — саме так, як то відбувається на відомих рок-лаунжевих фестивалях Європи та США. Саме тут відбудеться презентація проекту «АРТерія» Дмитра Лазуткіна та Бориса Севастьянова.

       Родзинкою ж головної сцени фестивалю стане День SYMPHO ROCK — спільні виступи повного складу Національного академічного оркестру народних інструментів України НАОНІ з рок-гуртами KOZAK SYSTEM, «ТІНЬ СОНЦЯ», TARUTA і «ДРУЖЕ МУЗИКО». Хедлайнером другого фестивального дня стане  THE HARDKISS з українською рок-королевою Юлією Саніною та стрімко набираюча оберти «ТОЛОКА». З Болгарії в Ізмаїл завітає здивувати «ЕПІЗОД», а з Білорусі Міжнародні Авіалінії України (МАУ) перевезуть фольк-метал гурт ZNICH – заснований 1996 року в Мінську, що вдало використовує автентичні інструменти, поєднує традиційні вокальні прийоми і сильний гроулінг, що вигідно відрізняє групу від багатьох представників стилю. В рамках угоди про співпрацю, МАУ, до речі, організовує рок-авіа-чартер і для українських зірок лайн-апу цьогорічної «Дунайської Січі» та розігрує віп-путівки на «Дунайську Січ» в усіх країнах Подунав’я.

        Фестиваль дає можливість заявити про себе й молодим. Весь березень організатор фесту «Музичний Батальйон» через  інтернет-ресурси приймав заявки від колективів і вибрав  4 найкращі гурти, аби дати їм можливість заграти перед хедлайнерами «Дунайської Січі». Ними стали: запальний київський гурт СПЕКА, веселий і драйвовий гурт ТОЛОКА (Кам’янець-Подільський), мелодійний етно-рок гурт з Харківщини ЯРИ, що поєднує український мелос та британський драйв і поп-рок гурт  MORE NEBA (Київ). Обов’язковою умовою участі у фестивалі — як для українських, так і закордонних виконавців — є виконання бодай одної пісні про Дунай українською мовою: усім без винятку колективам пропонується зробити авторський кавер на народні пісні про Дунай зі збірника «Ой у гаю при Дунаю», за ці роки упорядкованого та виданого силами волонтерів «Музичного Батальйону». Найкращі пісні про Дунай від наших рокерів потрапляють до однойменної аудіозбірки, яка щороку оновлюється. Тим самим фестиваль «Дунайська Січ» щороку дає нове життя багатющому пісенному спадку під назвою «Пісні про Дунай», що залишили нам пращури й постійно оновлює колекцію дунайських пісень.

caption

        «… Київський князь Святослав Хоробрий — син київського князя Ігоря і княгині Ольги, з болгарського царського роду, — пішов з військом через Дунай щоб заявити про своє право на Болгарський трон. Цього мета — було об’єднання двох найпотужніших держав Європи і тому він обрав місце для своєї столиці на Дунаї».

        З огляду на багаторічний цікавий історичний бекґраунд регіону, на  фестивальну публіку також очікують фестивальна хода зі 100-метровим прапором України по проспекту Суворова, проект Лесі Воронюк «Вишиванка — одяг вільних», майстер-класи  з народних танців, фестивальний велопробіг центральними вулицями Ізмаїлу, ярмарок майстрів, нічна дискотека 90-х, персональна виставка народної художниці Лесі Тищенко «Журавлина Україна», виставка сучасної зброї від Ізмаїльського прикордонного загону, зустріч з творцями української історичної фентезі-стрічки режисера Владислава Чабанюка «Чорний козак», квести для дітей-учасників Всеукраїнського вишколу «Джура-Прикордонник», місцеві  їжа, сир і вина.

caption

       Все, як заповідав великий князь київськийСвятослав: «Розселяйтеся, плодіться, співайте і веселіться!»

        Не забуде «Музичний Батальйон» в українському Подунав’ї й свого основного призначення – підняття бойового духу українського воїнства: по закінченню «Дунайської Січі» учасники фестивалю вирушають з концертами у військові гарнізони ЗСУ — у Болград, Рені, Кілію та Вилкове.

         І ще одній амбітній меті має дати старт #ДунайськаСіч2019. В результаті об’єднання зусиль ГО «МУЗБАТ» та ГО «Центр розвитку Бессарабії» та із заснуванням «Київської Дирекції фестивалів «Дунайська Січ», з’явилася можливість на базі фестивалю «Дунайська Січ» системно створити потужний міжнародний фестиваль рівня FIDOF. І оргкомітет найстаршого рок-фестивалю в регіоні спільно зі студентством Ізмаїльського державного гуманітарного університету зі сцени фестивалю ініціюватиме звернення до громади побудувати в Ізмаїлі на схилах Дунаю сучасний і повністю енергонезалежний Літній амфітеатр  (8 000  місць), як, до прикладу,  є у Вітебську, де багато років відбувається загальновідомий міжнародний фестиваль «Слов’янський базар». Цей еволюційний крок пожвавить фестивально-концертне життя Ізмаїла, Бессарабії й Подунав’я в цілому, адже подібного немає в жодній країні по Дунаю.     

         Підсумовуючи,  констатуємо: розпочинаючи у 2014 році з маленької сцени та п’яти гуртів, за 6 років силами волонтерів «МУЗБАТА» фестиваль спромігся не лише протриматися на плаву, а й розширитися, отримати статус Міжнародного та підтримку на державному рівні. З потужною підтримкою фестивалю у 2019 році з боку Центру Розвитку Бессарабії «Дунайська Січ» дійсно стає грандіозним дійством не тільки для Ізмаїла, а й для усього регіону, демонструючи, як крок за  кроком мультинаціональна Бессарабія стає центром відродження нашого.

Обсуждение закрыто.