28-29 червня у Ізмаїлі на берегах славетного Дунаю, «Музичний батальйон» за сприяння Міністерства
молоді і спорту України, Одеської обласної державної адміністрації та мерії міста, вже вшосте збиратиме шанувальників патріотичної пісні на Міжнародний рок-фестиваль «Дунайська Січ».

Рок – це свобода! Рок – це енергія! Рок – це самовираження! І саме ці поняття вкладають організатори фестивалю у його назву. Насправді ж, фестиваль є мультикультурним, і всі, хто в кінці червня завітає на свята до Ізмаїлу, зможуть знайти на фестивалі щось цікаве для себе, адже цього року «Дунайська Січ» матиме дві сцени – головну і лаунж сцени.

Лаунж сцена — це денна локація на березі мальовничого Дунаю, на якій організатори обіцяють стільці, парасолі від сонця і якнайближче сусідство з зоною «фудкору». Зокрема очікуємо появу на цій сцені джаз-бенду НАОНІ із Києва, вінницького етно-лаунж гурту «Очеретяний Кіт», Анатолія Вексклярського (DJ Толя) та відомих українських бардів і поетів. Тож, завітайте на лаунж сцену послухати спокійну та приємну музику, посмакувати вишукане вино від місцевих виноробів.

Головна сцена – працюватиме у вечірній час. Тут можна буде відірватися, пострибати, потанцювати і, навіть, помахати хаєром. А бродзинкою фестивалю стане SYMPHO ROCK — спільні виступи повного складу Національного академічного оркестру народних інструментів України (НАОНІ) з рок-гуртами «Kozak System», «Тінь Сонця», «TaRuta» і «Друже Музико».

За традицією, цьогорічний Фестиваль наддасть можливість молодим, талановитим, але нікому невідомим гуртам заявити про себе зі сцени фестивалю. Весь березень «МУЗБАТ» через свої інтернет ресурси прийматиме музичні заявки від колективів і вибере чотири найкращі гурти, аби дати їм можливість заграти перед хедлайнерами «Дунайської Січі». До слова, один з таких «цвяхів програми» прилетить на фестиваль з Шотландії – відомий британський музикант Chris Bradley. Знаково, що акомпануватиме йому рок-гурт з нині окупованої Горлівки “Fata Morgana UA”. А про український Крим нагадає гостям фестивалю кримськотатарський панк-рок гурт «Shatur-Gudur». А крім того, майстер класи, ярмарок майстрів, виставка сучасної зброї від Ізмаїльського прикордонного загону, квести для дітей-учасників Всеукраїнського вишкілу «Джура-Прикордонник».
Все, як князь Святослав заповідав: розселяйтеся, плодіться, співайте і веселіться.

Євген «Їжак» Романенко.

 

Про нас пишуть

«ДунайськаСіч — 2019″: рок-н-рол і енергіяСонця

Віктор Куртєв, президент фестивалю, головний відповідальний за енергонезалежність «Дунайської Січі» резонно зауважує, що «325 сонячних днів в році в Бессарабії дає регіону унікальні цивілізаційні можливості, які нам потрібно грамотно використовувати. А рок-фестиваль «Дунайська Січ» з усіма його технічними наворотами та великими колективами, які потребують багато енергії — величезний монстр з поглинання електрики, але ми з цим впораємося».

«Обозреватель»

https://www.obozrevatel.com/ukr/show/dunajska-sich-2019-rok-n-rol-i-energiya-sontsya.htm?obozrevatellang=uk

«Дунайська Січ-2019″: в Измаиле пройдет самый независимый рок-фестиваль Украины

Изюминкой Главной сцены станет SYMPHO ROCK День — совместные выступления НАОНИ с рок-группами. Любимый народный оркестр украинской публики с 50-летней историей несколько лет назад начал исполнять рок-музыку. И еще как! Даже рок-группы с мировыми именами заинтересовались его игрой. На фестивале «Дунайська Січ-2019» Национальный академический оркестр народных инструментов выступит с четырьмя коллективами — KOZAK SYSTEM, «Тень Солнца», TARUTA и «ДРУЖЕ МУЗИКО». Специально ко Дню SYMPHO ROCK сделаны аранжировки песен из репертуара каждой из этих групп.

«Хочу!»

https://hochu.ua/cat-relax/schedule/article-95085-dunayska-sich-2019-v-izmaile-proydet-samyiy-nezavisimyiy-rok-festival-ukrainyi/

Вперше в Україні: Енергонезалежний VI Міжнародний рок-фестиваль «ДунайськаСіч»

На  фестивальній мапі України поступово, але потужно останні роки почав проявлятися ще один регіон, для багатьох, можливо й досі тerra incognita – Подунав’я. Цьогоріч, завдяки рок-фестивалю «Дунайська Січ», який пройде в Ізмаїлі на Одещині вже вшосте, – він має прогриміти не просто гучно, а й задати іншим фестивалям новий тренд – енергонезалежність. Адже, рок – це свобода, енергія і самовираження!

«Публичные люди»

https://pl.com.ua/vpershe-v-ukrayini-energonezalezhnyj-vi-mizhnarodnyj-rok-festyval-dunajska-sich/

28 июня — День КонституцииУкраиныкакпоздравитьдрузей и знакомых

Чтобы поздравить друзей и знакомых — достаточно вспомнить, что День Конституции — это праздник каждого украинца и государства в целом. В Сети для поздравления часто используют картинки с символикой Украины — желто-голубым флагом, тризубом, а также книгой “Конституции“. Ежегодно День Конституции — отмечают на государственном уровне, а 28 июня — официальный выходной день. В последнее время в дни празднования популярной стала “хода з прапором“ — длинные желто-голубые флаги торжественно носят по центральным улицам украинских городов. Такая традиция стала популярной в Измаиле, где в День Конституции проходит ежегодный рок-фестиваль “Дунайська Січ“.

«Ивона.бигмир»

http://ivona.bigmir.net/lifestyle/leisure/474771-Den—Konstitucii-Ukrainy—Pozdravlenija-v-kartinkah

В Україні відбудеться енергонезалежний рок-фестиваль «Дунайська Січ»

Цьогоріч фестиваль задає іншим фестивалям новий тренд — енергонезалежність, адже, рок — це свобода, енергія і самовираження.

Обов’язковою умовою участі у фестивалі — як для українських, так і закордонних виконавців — є виконання бодай одної пісні про Дунай українською мовою: усім без винятку колективам пропонується зробити авторський кавер на народні пісні про Дунай зі збірника «Ой у гаю при Дунаю», за ці роки упорядкованого та виданого силами волонтерів «Музичного Батальйону». Найкращі пісні про Дунай від наших рокерів потрапляють до однойменної аудіозбірки, яка щороку оновлюється. Таким чином фестиваль «Дунайська Січ» щороку дає нове життя багатющому пісенному спадку під назвою «Пісні про Дунай», що залишили нам пращури й постійно оновлює колекцію дунайських пісень.

З огляду на багаторічний цікавий історичний бекґраунд регіону, на фестивальну публіку також очікують фестивальна хода зі 100-метровим прапором України по проспекту Суворова, проект Лесі Воронюк «Вишиванка — одяг вільних», майстер-класи  з народних танців, фестивальний велопробіг центральними вулицями Ізмаїлу, ярмарок майстрів, нічна дискотека 90-х, персональна виставка народної художниці Лесі Тищенко «Журавлина Україна», виставка сучасної зброї від Ізмаїльського прикордонного загону, зустріч з творцями української історичної фентезі-стрічки режисера Владислава Чабанюка «Чорний козак», квести для дітей-учасників Всеукраїнського вишколу «Джура-Прикордонник», місцеві  їжа, сир і вина.

Open.ua

http://open.ua/music/digest/V-Ukraini-vidbudetsya-energonezalezhniy-rok-festival-Dunayska-Sich/

«ДУНАЙСЬКА СІЧ 2019» – РОК-Н-РОЛ З ЕНЕРГІЄЮ СОНЦЯ

Фестиваль дає можливість заявити про себе й молодим. Увесь березень організатор фесту «Музичний Батальйон» через Інтернет-ресурси приймав заявки від колективів і вибрав чотири найкращі гурти, аби дати їм можливість заграти перед хедлайнерами «Дунайської Січі». Ними стали: запальний київський гурт «СПЕКА», веселий і драйвовий гурт «ТОЛОКА» (Кам’янець-Подільський), мелодійний етно-рок гурт із Харківщини «ЯРИ», що поєднує український мелос та британський драйв і поп-рок гурт MORE NEBA (Київ). Обов’язковою умовою участі у фестивалі, як для українських, так і закордонних виконавців, – виконання бодай одної пісні про Дунай українською мовою: усім без винятку колективам пропонується зробити авторський кавер на народні пісні про Дунай зі збірника «Ой, у гаю при Дунаю», за ці роки упорядкованого та виданого силами волонтерів «Музичного Батальйону». Найкращі пісні про Дунай від наших рокерів потрапляють до однойменної аудіозбірки, яка щороку оновлюється. Тим самим фестиваль «Дунайська Січ» щороку дає нове життя багатющому пісенному спадку під назвою «Пісні про Дунай», що залишили нам пращури й постійно оновлює колекцію дунайських пісень.

5.ua

https://www.5.ua/afisha/dunaiska-sich-2019-rok-n-rol-z-enerhiieiu-sontsia-193914.html

ДунайськаСіч — 2019”: рок-н-ролл и энергия Солнца

Хедлайнером второго фестивального дня станет THE HARDKISS. Публика в ожидании, в каком же образе появится украинская рок-королева Юлия Санина в солнечной Бессарабии. На разогреве у THE HARDKISS выступит популярная группа «Толока».

Из Болгарии в Измаил приедут ветераны рок-сцены — группа «Эпизод», созданная еще в1983 году в Софии. Из Белоруссии — не менее легендарная фольк-металл-группа ZNICH.Также выступят молодые украинские группы — MORE NEBA, «Спека», «Яри».

Сцена на набережной — дневная локация. Здесь публику ожидает новый проект легендарного украинского музыканта, композитора, саунд-продюсера Сергея Доценка —группа, работающая в стиле рок-лаундж «Солодке щастя». А также неповторимый «Очеретяний кіт» с Романом Крилем. Здесь также будет представлен музыкально-поэтический проект «Артерия» Дмитрия Лазуткина и Бориса Севастьянова.

«ЧеховДело»

http://chekhovdelo.ru/2019/06/19/dunajska-sich-2019-rok-n-roll-i-energiya-solntsa/

Міжнародний рок-фестиваль «ДунайськаСіч»

В результаті об’єднання зусиль ГО «МУЗБАТ» та ГО «Центр розвитку Бессарабії» з’явилася можливість на базі фестивалю «Дунайська Січ» системно створити потужний міжнародний фестиваль рівня FIDOF. Тож, оргкомітет найстаршого рок-фестивалю в регіоні спільно зі студентством Ізмаїльського державного гуманітарного університету зі сцени фестивалю ініціюватиме звернення до громади побудувати в Ізмаїлі на схилах Дунаю сучасний і повністю енергонезалежний Літній амфітеатр  (8 000  місць). Цей еволюційний крок пожвавить фестивально-концертне життя Ізмаїла, Бессарабії й Подунав’я в цілому, адже подібного немає в жодній країні по Дунаю.   

«Избирком»

https://izbirkom.org.ua/anounces/anonsy-21/2019/mizhnarodnii-rok-festival-dunaiska-sich/

ДунайськаСіч2019: Рок — це свобода, енергія і самовираження!

Підсумовуючи,  констатуємо: розпочинаючи у 2014 році з маленької сцени та п’яти гуртів, за 6 років силами волонтерів «МУЗБАТА» фестиваль спромігся не лише протриматися на плаву, а й розширитися, отримати статус Міжнародного та підтримку на державному рівні. З потужною підтримкою фестивалю у 2019 році з боку Центру Розвитку Бессарабії «Дунайська Січ» дійсно стає грандіозним дійством не тільки для Ізмаїла, а й для усього регіону, демонструючи, як крок за  кроком мультинаціональна Бессарабія стає центром відродження нашої культури.

Rock.ua

https://rock.ua/article/2019/16/

Козацький фестиваль пройде на енергіїсонця

28-29 червня в Ізмаїлі Одеської області відбудеться рок-фестиваль «Дунайська Січ». Уперше в Україні пройде музичне свято, що працює тільки на енергії сонячних батарей.

Цьогоріч на фестивалі буде 2 сцени – «Головна» з Віталієм Кириченком і «Набережна» з Сергієм Файфурою. Відбудеться презентація проекту «АРТерія» Дмитра Лазуткіна та Бориса Севастьянова. Цікавинкою 1-ї сцени фестивалю стане День Sympho Rock — спільні виступи повного складу Національного академічного оркестру народних інструментів України НАОНІ Оrchestra з рок-гуртами Kozak System, «Тінь Сонця», TaRuta і «Друже Музико». Хедлайнером 2-го фестивального дня стане The Hardkiss. З Болгарії в Ізмаїл завітає здивувати «Епізод», а з Білорусі — фольк-метал гурт Znich. Фестиваль дає можливість заявити про себе й молодим музикантам. Ними стали київський гурт «Спека»», гурт «Толока» з Кам’янця-Подільського, етно-рок гурт з Харківщини «Яри», столичний поп-рок гурт More Neba. По закінченню «Дунайської Січі» учасники фестивалю вирушають із концертами у військові гарнізони ЗСУ — у Болград, Рені, Кілію та Вилкове.

Gazeta.ua

https://gazeta.ua/articles/culture/_kozackij-festival-projde-na-energiyi-soncya/911093

НЕ В ГАЮ ПРИ ДУНАЮ: ЯК «МУЗИЧНИЙ БАТАЛЬЙОН» У БЕССАРАБІЇ РОЗБУДУВАВ «ДУНАЙСЬКУ СІЧ»

Для багатьох туристів і досі незвіданою територією є українське Подунав’я зі славним містом Ізмаїл. Уже 28-29 червня є додатковий привід туди завітати — на «Дунайську Січ», музично-мистецький фестиваль, який організовують на Одещині вже вшосте. Окрім іншого, дійство може зацікавити екологічно свідомих людей: у регіоні, де найбільше сонячних днів в Україні, звучання відтворюватиме саме нешкідлива для довкілля сонячна енергія.

За роки подія розрослася. Зокрема, тепер в Ізмаїлі працюватиме дві повноцінні сцени: «Головна» (Сцена 1 з Віталієм Кириченком, «Нумер 482») і «Набережна» (Сцена 2 з Сергієм Файфурою). Біля першої можна буде відірватися, пострибати, потанцювати і навіть помахати «хаєром» під 200 кВт звуку.

А біля другої — послухати лагідний рок-лаунж від «Солодке щастя» українського музиканта, композитора, саундпродюсера Сергія Доценка, який святкуватиме на «Січі» ювілей), чи віддатися спокусливості гурту «Очеретяний кіт» iз неповторним Романом Крілем. Під цей стиль рок-н-ролу добре смакує вишукане вино від місцевих виноробів. До того ж організатори обіцяють стільці, парасолі від сонця і якнайближче сусідство з зоною фуд-корту — саме так, як то відбувається на відомих рок-лаунжевих фестивалях  Європи та США.

 «День»

https://day.kyiv.ua/uk/article/taym-aut/conyachni-batareyi-ta-rok-festyval?fbclid=IwAR3_NFtjlQBUMpkbZRwSraBwLNYs66VlyURph28CJaDvU3GLWU9A8nFoMzw

В Одесской области впервые в Украине пройдет энергонезависимый рок-фестиваль «ДунайськаСіч»

28-29 июня в Измаиле пройдет музыкальный фестиваль, который работает только от энергии солнечных батарей.

В этом году, благодаря рок-фестивалю «Дунайська Січ», который пройдет в Измаиле Одесской области уже в шестой раз, — он прогремит не просто громко, но и задаст другим фестивалям новый тренд — энергонезависимость.

«325 солнечных дней в году в Бессарабии дают региону уникальные цивилизационные возможности, которые нам нужно грамотно использовать, особенно учитывая те угрозы, которые несут безопасности Украины старые энергосистемы, — рассказал Виктор Куртев, почетный президент фестиваля, главный ответственный за энергонезависимость «Дунайской Сечи». — Об этом не особо говорят, скрывают, но очень скоро проблема станет для украинцев мега актуальной. Мы играем на опережение. 1 января 2019 с певицей Русланой — первый публичный шаг к 100% энергонезависимости Бессарабии. Нашу честность официально подтвердил гуру возобновляемой энергетики в мире, немец Ханс-Йозеф Фелл. Публичный шаг номер два — 28-29 июня 2019, рок-фестиваль «Дунайська Січ» со всеми его техническими наворотами. Это огромный монстр по поглощению электричества, но мы с этим справимся. Третий публичный шаг — 3 июля, когда мы открываем в Измаиле «Порт Солар» и 25704 солнечные панели начнут работать на украинскую энергонезависимость».

Свобода, энергия и самовыражение — именно эти понятия вкладывают организаторы фестиваля в его название. На самом деле, фестиваль является мультикультурным, и все, кто в конце июня посетит праздники в Измаил, смогут найти на фестивале что-то интересное для себя.

Ivasi.news

В Одесской области впервые в Украине пройдет энергонезависимый рок-фестиваль «Дунайська Січ»

Академизм и рок от НАОНИ

И изюминкой открытия этого форума должен стать Sympho Rock-день — совместные выступления оркестра с рок-группами Kozak System, «Тінь Сонця», TaRuta и «Друже Музико».

В этом году у НАОНИ Оrchestra юбилей — ему исполняется полвека. Коллектив участвовал во многих фестивалях и конкурсах, выступал вместе с Олегом Скрипкой, группами «Друга ріка», ONUKA, Accept. Да, возможно, некоторых, в хорошем смысле, смущает в названии оркестра слово «академический». Но НАОНИ — это всегда круто и современно. Ведь этот оркестр может сыграть что угодно — классику, фолк, мировые музыкальные шедевры (The Beatles, Deep Purple, ABBA, Adele, Metallica, Depeche Mode, Pink Floyd и др.), саундтреки из любимых фильмов («Такси», «Миссия невыполнима»). А фирменные хиты на цимбалах от НАОНИ — своеобразная визитка оркестра. Также в исполнении НАОНИ — рок на свирели или зарубежные хиты на бандуре.

Накануне рок-фестиваля, который пройдет в Измаиле 28 и 29 июня, — беседа с дирижером НАОНИ Иваном Коринем и с цимбалистом и аранжировщиком Андреем Войчуком, которые специально для «Дунайской Сечи» сделали оркестровки песен украинских рок-групп.

— Вы уважаемый академический коллектив с почти полувековой историей. Как так случилось, что сегодня многие рок-группы Украины хотят выступить в сопровождении НАОНИ Оrchestra?

Иван Коринь: Это началось где-то в начале 2013-го года. Оркестр стал экспериментировать. Надо было что-то искать — новые произведения, жанры, подходы. Потому что, честно говоря, с каждым годом становилось все меньше концертов. Молодежь уже не привлечешь только народной музыкой. Так что это было требованием времени. Мы начали пробовать себя в другом жанре, исполнять украинские произведения в современной обработке или, например, misirlou (фольклорная восточная песня).

Поняли, что это, как говорится, «зашло» публике. Это был новый толчок. Оркестр зазвучал новыми красками. У нас появилась целая программа по музыке Deep Рurple, Queen, Eagles, Adele, Beatles, ABBA и др. Мы выступали вместе с Олегом Скрипкой, группами «Друга ріка», ONUKA, Accept. Я считаю, что в определенной степени занимаемся также просветительским делом — показываем молодежи, что есть народные инструменты, и что можно сыграть с их помощью. Конечно, наряду с рок-музыкой, мировыми хитами играем и народную музыку, чтобы люди не забывали. Следовательно, наш оркестр — универсальный.

— Как вы думаете, почему в мире стали такими модными выступления рок-групп в сопровождении симфонических оркестров?

Иван Коринь: Думаю, что это началось не сегодня, а с того времени, как Queen выступили вместе с Монсеррат Кабалье. Это был пробный проект, однако публике понравилось, как все новое

Андрей Войчук: А я думаю, что Фредди Меркьюри сделал это объединение еще раньше — в той же «Богемной рапсодии». Это же как программное произведение, в котором есть все: опера, баллада, рок, и все очень органически объединено. И потом в мире стало для рок-групп очень престижно выступать с симфоническим оркестром. Ведь, скажем так, это другой уровень. Оркестр придает их музыке другие краски, шире и глубже раскрывает произведение.

— Андрей, для фестиваля «Дунайская Сечь» вы специально делали аранжировку песен рок-групп, с которыми НАОНИ выступит совместно на одной сцене. Как давно вы занимаетесь аранжировкой для оркестра?

— С тех пор как НАОНИ начал исполнять рок-музыку. Была потребность делать оркестровки. А я вырос на этой музыке, она мне близка. Кстати, оркестровщиков у нас много. И для «Дунайской Сечи» каждый из нас взял по одной группе. Я, например, выбрал группу TaRuta, а Иван — Kozak System. С группой «Тінь Сонця» и вовсе оказалось просто, — там были уже готовые партитуры, понадобилось только переработать их для наших инструментов. А аранжировку группы TaRuta я вообще по видео делал. Потому что аранжировщик должен разбираться не только в нотах.

«Зеркало недели»

https://zn.ua/interview/akademizm-i-rok-ot-naoni-321495_.html

Президент международного рок-феста «Дунайськасіч» Виктор Куртев дарит подарок измаильским выпускникам

Президент международного рок-фестиваля «Дунайська Січ-2019», стартующего в Измаиле, Виктор Куртев, поздравляет выпускников города и дарит им подарок. 25 июня будет установлена большая концертная сцена, на которой с субботы начнут выступать знаменитые рок-группы Украины и зарубежья. Об этом сообщает «Бессарабский медиа холдинг» со ссылкой на пресс-службу фестиваля.

Огромная сцена от ОО «Центр развития Бессарабии» будет установлена в Измаиле на три дня раньше, чем стартует масштабный рок-фестиваль. Таким образом, выпускники-измаильчане получат возможность почувствовать особый размах такого знаменательного события в их жизни. Большая фестивальная сцена расположится в традиционном месте — перед памятником морякам-дунайцам в начале Аллеи Дружбы народов.

Напомним, 28 – 29 июня в Измаиле состоится рок-фестиваль «Дунайська Січ», который пройдет в столице Придунавья уже в шестой раз. Благодаря этому событию наш Придунайский край прогремит очень громко. Ведь рок-музыка – это свобода, энергия и самовыражение! Президентом грандиозного культурного проекта, организованного в самом сердце Бессарабии, стал меценат Виктор Куртев.

«Бессарабия.Информ»

https://bessarabiainform.com/2019/06/prezident-mezhdunarodnogo-rok-festa-dunajska-sich-viktor-kurtev-darit-podarok-izmailskim-vypusknikam/

«ДунайськаСіч»: объявили участников и хедлайнеров рок-феста, который пройдет в Измаиле в конце июня

Организаторы фестиваля «Дунайська січ» объявили группы и музыкальные проекты, которые примут участие в измаильском рок-фестивале уже этим летом. А также рассказали о хедлайнерах этого проекта.  28-29 июня в Измаиле уже в шестой раз пройдет уникальный рок-фестиваль «Дунайська січ».

«Бессарабия.Информ»

https://bessarabiainform.com/2019/05/dunajska-sich-obyavili-uchastnikov-i-hedlajnerov-rok-festa-kotoryj-projdet-v-izmaile-v-kontse-iyunya/

ФЕСТИВАЛЬ «ДУНАЙСЬКА СІЧ-2019» СТАНЕ САМИМ ВИДОВИЩНИМ ЗА СВОЮ ІСТОРІЮ – ВСІ ПОДРОБИЦІ ПОДІЇ

Зараз можна говорити про масштабність рок-фестивалю, який забезпечить якісне світло і звук, приїзд понад 30 відомих рок-груп України, в тому числі з Болгарії та Білорусі. Вперше в Ізмаїл привезуть велику сцену, яка була на Київському музичному фестивалі Atlas Weekend.

На глядачів чекатимуть сюрпризи, один з них козацьке фаєр-шоу.

«Це перший фестиваль такого роду, який побачить Ізмаїл і досі нічого подібного не було, ані такої сцени, ані такої кількості учасників, ані такого світла, ані такої кількості сюрпризів», – розповідає генеральний продюсер фестивалю «Дунайська січ» Олександр Ягольник.

«Медиаварта»

https://bessarabiainform.com/2019/05/dunajska-sich-obyavili-uchastnikov-i-hedlajnerov-rok-festa-kotoryj-projdet-v-izmaile-v-kontse-iyunya/

THE HARDKISS підтвердив свою участь у рок-фестивалі «Дунайська січ-2019

Менше місяця залишилося до старту в Ізмаїлі великої культурної події — вшосте в Ізмаїлі відбудеться рок-фестиваль «Дунайська Січ-2019».

Відомий гурт The Hardkiss підтвердив свою участь у фестивалі на головній сцені Ізмаїла. На фестиваль «Дунайська Січ-2019», який відбудеться 28 — 29 червня, Центр розвитку Бессарабії та МузБат запросили выступити відомий український рок-гурт The Hardkiss.

Президент фестивалю «Дунайська січ 2019 — Віктор Куртєв, засновник Центру розвитку Бессарабіі, повністю підтримав цю ідею! Фестиваль пройде за підтримки міського  голови та голови оргкомітету фестивалю Андрія Абрамченко.

«Бессарабия.медиа»

https://bessarabiaua.media/art.php?id=585

«Очеретянийкіт» пише «Придунайськуісторію»

10 червня в актовій залі Ізмаїльського держаного гуманітарного університету відбулась творча зустріч двох музикантів фольк-гурту «Очеретяний кіт» зі студентами. Ті, хто був вільний від екзаменаційної сесії, скоріш за все, не пошкодували витраченого часу на прослуховування пісень під гітару і флейту та спілкування з гостями з Вінниці.

Візит до Ізмаїлу представників гурту відомого своєю грою і виконанням пісень етнічного забарвлення та в стилі лаунж відбувся в рамках промо-туру VI-го Міжнародного рок-фестивалю «Дунайська Січ». Колектив був учасником майже всіх попередніх фестивалів, тому музиканти вже приїздять до нас й, зокрема, в університет як до добрих друзів.

Вокалісти та гітаристи Роман Кріль та Микола Доляк протягом години виконували свої пісні, що ваблять відвертістю внутрішніх переживань та простотою текстів із ледь відчутним римуванням рядків. Вони були про буденне життя, про несподівані думки, про патріотичні настрої. Зовнішній образ музикантів (двох кремезних чоловіків), їх манера спілкуватися з публікою зі сцени підкреслює, що ці хлопці «свої», начебто із сусідньої вулиці. Жарти та цікаві історії від пана Романа в паузах між виконанням чудових пісень стали невід’ємною складовою їх напівекспромтних концертів.

«Бессарабия.медиа»

https://bessarabiaua.media/art.php?id=585

1. ПРЕС-РЕЛІЗИ

На фестивальній мапі України поступово, але потужно останні роки почав проявлятися ще один регіон, для багатьох, можливо й досі тerra incognita – Подунав’я. Цьогоріч завдяки рок-фестивалю «Дунайська Січ», який пройде в Ізмаїлі на Одещині вже вшосте, — він має прогриміти не просто гучно, а й задати іншим рок-фестивалям новий тренд – енергонезалежність.
Віктор Куртєв, президент фестивалю, головний відповідальний за енергонезалежність «Дунайської Січі»: «325 сонячних днів в році в Бессарабії дає регіону унікальні цивілізаційні можливості, які нам потрібно грамотно використовувати, особливо з огляду на ті загрози, які несуть безпеці України старі енергосистеми. Про це не особливо говорять, приховують, але дуже скоро проблема стане для українців мега актуальною. Ми граємо на випередження. 1 січня 2019 р. зі співачкою Русланою — перший публічний крок до 100% енергонезалежності Бессарабії. Нашу чесність офіційно підтвердив гуру відновлюваної енергетики в світі, німець Ханс-Йозеф Фелль. Публічний крок номер два — 28-29 червня 2019 р., — рок-фестиваль «Дунайська Січ» з усіма його технічними наворотами. Це величезний монстр з поглинання електрики, але ми з цим впораємося. Третій публічний крок – відкриття в Ізмаїлі «Порт Солар» і 25 704 сонячні панелі почнуть працювати на українську енергонезалежність».
Отже, рок — це свобода, енергія і самовираження!
Саме ці поняття вкладають організатори у назву. Насправді ж, фестиваль є мультикультурним, і всі, хто наприкінці червня завітає на свята до Ізмаїлу, зможуть знайти на фестивалі щось цікаве для себе. Тим більше, що #ДунайськаСіч2019 – зазнав в дусі часу значного сонячного апгрейду: ініціатори фесту «Музичний Батальйон» об’єднавшись з Центром Розвитку Бессарабії та заручившись підтримкою Одеської ОДА, Мінмолодьспорта і мерії Ізмаїла, — взяли на себе усі організаційні турботи.
Цього року на «Дунайській Січі»* буде дві сцени – «Головна» (з Віталієм Кириченко, «Нумер 482») і «Набережна». Біля першої можна буде відірватися, пострибати, потанцювати і, навіть, помахати «хаєром» під 200 кВт звуку. А біля другої — послухати лагідний рок-лаунж від «Солодке щастя» легендарного українського музиканта, композитора, саундпродюсера Сергія Доценка, який святкуватиме на «Січі» ювілей), чи віддатися спокусливості гурту «Очеретяний кіт» з неповторним Романом Крілем. Під цей стиль рок-н-роллу добре смакує вишукане вино від місцевих виноробів, до того ж організатори обіцяють стільці, парасолі від сонця і якнайближче сусідство з зоною фуд-корту — саме так, як то відбувається на відомих рок-лаунжевих фестивалях Європи та США. Саме тут відбудеться презентація проекту «АРТерія» Дмитра Лазуткіна та Бориса Севастьянова.
Родзинкою ж головної сцени фестивалю стане День SYMPHO ROCK — спільні виступи повного складу Національного академічного оркестру народних інструментів України НАОНІ Оrchestra з рок-гуртами «ТІНЬ СОНЦЯ», TaRuta і «ДРУЖЕ МУЗИКО». Хедлайнером другого фестивального дня стане THE HARDKISS з українською рок-королевою Юлією Саніною та стрімко набираюча оберти «ТОЛОКА». З Болгарії в Ізмаїл завітає здивувати «ЕПІЗОД», а з Білорусі — фольк-метал гурт ZNICH, заснований 1996 року в Мінську, що вдало використовує автентичні інструменти, поєднує традиційні вокальні прийоми і сильний гроулінг, що вигідно відрізняє групу від багатьох представників стилю.
Фестиваль дає можливість заявити про себе й молодим. Весь березень ініціатор фесту «Музичний Батальйон» через інтернет-ресурси приймав заявки від колективів і вибрав 4 найкращі гурти, аби дати їм можливість заграти перед хедлайнерами «Дунайської Січі». Ними стали: запальний київський гурт СПЕКА, веселий і драйвовий гурт ТОЛОКА (Кам’янець-Подільський), мелодійний етно-рок гурт з Харківщини ЯРИ, що поєднує український мелос та британський драйв і поп-рок гурт MORE NEBA (Київ). Обов’язковою умовою участі у фестивалі — як для українських, так і закордонних виконавців — є виконання бодай одної пісні про Дунай українською мовою: усім без винятку колективам пропонується зробити авторський кавер на народні пісні про Дунай зі збірника «Ой у гаю при Дунаю», за ці роки упорядкованого та виданого силами волонтерів «Музичного Батальйону». Найкращі пісні про Дунай від наших рокерів потрапляють до однойменної аудіозбірки, яка щороку оновлюється. Тим самим фестиваль «Дунайська Січ» щороку дає нове життя багатющому пісенному спадку під назвою «Пісні про Дунай», що залишили нам пращури й постійно оновлює колекцію дунайських пісень.
«… Київський князь Святослав Хоробрий — син київського князя Ігоря і княгині Ольги, з болгарського царського роду, — пішов з військом через Дунай щоб заявити про своє право на Болгарський трон. Цього мета — було об’єднання двох найпотужніших держав Європи і тому він обрав місце для своєї столиці на Дунаї».
З огляду на багаторічний цікавий історичний бекґраунд регіону, на фестивальну публіку також очікують фестивальна хода зі 100-метровим прапором України по проспекту Суворова, проект від засновника «Всесвітнього дня вишиванки» Лесі Воронюк «Вишиванка — одяг вільних», майстер-класи з народних танців, фестивальний велопробіг центральними вулицями Ізмаїлу, ярмарок майстрів, нічна дискотека 90-х, персональна виставка народної художниці Лесі Тищенко «Журавлина Україна», виставка сучасної зброї від Ізмаїльського прикордонного загону, зустріч з творцями української історичної фентезі-стрічки режисера Владислава Чабанюка «Чорний козак», квести для дітей-учасників Всеукраїнського вишколу «Джура-Прикордонник», місцеві їжа, сир і вина. Все, як заповідав великий князь київський Святослав: «Розселяйтеся, плодіться, співайте і веселіться!»
Не забуде «Музичний Батальйон» в українському Подунав’ї й свого основного призначення – підняття бойового духу українського воїнства: по закінченню «Дунайської Січі» учасники фестивалю вирушають з концертами у військові гарнізони ЗСУ — у Болград, Рені, Кілію та Вилкове.
І ще одній амбітній меті має дати старт #ДунайськаСіч2019. В результаті об’єднання зусиль ГО «МУЗБАТ» та ГО «Центр розвитку Бессарабії» та із заснуванням «Київської Дирекції фестивалів «Дунайська Січ», з’явилася можливість на базі фестивалю «Дунайська Січ» системно створити потужний міжнародний фестиваль рівня FIDOF. І оргкомітет найстаршого рок-фестивалю в регіоні спільно зі студентством Ізмаїльського державного гуманітарного університету зі сцени фестивалю ініціюватиме звернення до громади побудувати в Ізмаїлі на схилах Дунаю сучасний і повністю енергонезалежний Літній амфітеатр (8 000 місць), як, до прикладу, є у Вітебську, де багато років відбувається загальновідомий міжнародний фестиваль «Слов’янський базар». Цей еволюційний крок пожвавить фестивально-концертне життя Ізмаїла, Бессарабії й Подунав’я в цілому, адже подібного немає в жодній країні по Дунаю.
Підсумовуючи, констатуємо: розпочинаючи у 2014 році з маленької сцени та п’яти гуртів, за 6 років силами волонтерів «МУЗБАТА» фестиваль спромігся не лише протриматися на плаву, а й розширитися, отримати статус Міжнародного та підтримку на державному рівні. З потужною підтримкою фестивалю у 2019 році з боку Центру Розвитку Бессарабії «Дунайська Січ» дійсно стає грандіозним дійством не тільки для Ізмаїла, а й для усього регіону, демонструючи, як крок за кроком мультинаціональна Бессарабія стає центром відродження нашої культури.
Дунайська Січ на FB: https://www.facebook.com/dunairock/
Офіційний сайт фестивалю: https://dunairock.com.ua/ ВІДЕО: https://www.youtube.com/watch?v=RKJl8BK2eno
#ДУНАЙСЬКАСІЧ2019 #DANUBESICH2019
Шановні панове журналісти!
Запрошуємо 24 червня о 18.00
на pre-party VI Міжнародного ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОГО
рок-фестивалю «Дунайська Січ»
за адресою: Боричів Тік 33\6А (на розі з Андріївським узвозом, біля скверу ім. Василя Сліпака)
28-29 червня в місті Ізмаїл відбудеться перший і поки що єдиний в Україні енергонезалежний рок-фестиваль «Дунайська Січ». Завдяки йому на фестивальній мапі України останні п’ять років потужно почав проявлятися ще один регіон, для багатьох, можливо й досі тerra incognita – Подунав’я. Цьогоріч #ДунайськаСіч2019 – зазнав в дусі часу значного сонячного апгрейду: Центр Розвитку Бессарабії, заручившись підтримкою Одеської ОДА, Мінмолодьспорта та мерії Ізмаїла, — взяв на себе усі оргтурботи. Власне цьому і буде присвячене pre-party фестивалю, яке відбудеться в Києві. Віктор Куртєв, президент фестивалю, головний відповідальний за енергонезалежність «Дунайської Січі»: «325 сонячних днів в році в Бессарабії дає регіону унікальні цивілізаційні можливості, які потрібно грамотно використовувати, особливо з огляду на ті загрози, які несуть безпеці України старі енергосистеми. 1 січня 2019 р. зі співачкою Русланою — перший публічний крок до 100% енергонезалежності Бессарабії. Нашу чесність офіційно підтвердив гуру відновлюваної енергетики в світі, німець Ханс-Йозеф Фелль. Публічний крок номер два — 28-29 червня 2019 р., рок-фестиваль «Дунайська Січ» з усіма його технічними наворотами. Це величезний монстр з поглинання електрики, але ми з цим впораємося. Третій публічний крок – відкриття в Ізмаїлі «Порт Солар» і 25704 сонячні панелі почнуть працювати на українську енергонезалежність».
У програмі pre-party:
— Знайомство з оновленим оргкомітетом та оголошення програми
— Музичні сюрпризи від TaRuta та Олександра Ягольника
— Бессарабські вина, канапки, бринза, а також презентація коктейлю «Дунайська Січ»
Цьогоріч на «Дунайській Січі» буде дві сцени – «Головна» і «Набережна». Біля першої можна буде відірватися, пострибати, потанцювати і, навіть, помахати «хаєром» під 200 кВт звуку. А біля другої — послухати рок-лаунж й посмакувати вишукане вино від місцевих виноробів у найближчому сусідстві із зоною фуд-корту — саме так, як то відбувається на відомих рок-лаунжевих фестивалях Європи та США. Родзинкою ж головної сцени фестивалю стане SYMPHO ROCK День — спільні виступи повного складу Національного академічного оркестру народних інструментів України НАОНІ Оrchestra з рок-гуртами KOZAK SYSTEM, «ТІНЬ СОНЦЯ», TaRuta і «ДРУЖЕ МУЗИКО». Хедлайнером другого фестивального дня стане THE HARDKISS з українською рок-королевою Юлією Саніною та стрімко набираюча оберти «ТОЛОКА». З Болгарії в Ізмаїл завітає патріотичний метал «ЕПІЗОД», а з Білорусі — фольк-метал гурт ZNICH. На фестивальну публіку також очікують фестивальна хода зі 100-метровим прапором України, виставка сучасної зброї від Ізмаїльського прикордонного загону, зустріч з творцями української історичної фентезі-стрічки режисера Владислава Чабанюка «Чорний козак», квести для дітей-учасників Всеукраїнського вишколу «Джура-Прикордонник» та виставка «Вишиванка – одяг вільних» від засновника «Всесвітнього дня вишиванки» Лесі Воронюк: 25 унікальних експонатів (старовинні вишиті сорочки, рушники, скатерки, вишиті полотна з українською символікою, скриня), що їх українці закопували в землю напередодні операції Вісла та перед засланнями в Сибір, щоб уберегти від знищення. Феноменальність цих речей у тому, що вони пролежали у землі до 1991 р. і багато з них були відкопані нащадками власників.
Дунайська Січ на FB: https://www.facebook.com/dunairock/
ВІДЕО: https://www.youtube.com/watch?v=ztXhes1bJxU

THE HARDKISS. Рок-королева України
Несподівані, запальні, експресивні та надзвичайно чутливі. Такими публіка знає український гурт THE HARDKISS. Особливістю колективу є яскравий стиль, зокрема вміло підібрані образи солістки Юлії Саніної, а також — ритм, що вирізняє їх музику з поміж інших гуртів. The Hardkiss встигли отримати низку музичних премій, виступити на одній сцені з The Prodigy, Enigma, Мерліном Менсоном і Deftones, написати саундтрек до фільму «Тіні незабутих предків» і стати офіційним обличчям Pepsi в Україні. Їх стильні кліпи збирають мільйони переглядів. До речі, знімає їх особисто сам режисер, креативний продюсер та гітарист гурту Валерій Бебко. Адже ще до знайомства з Саніною він навчався на режисера. Юлія Саніна — солістка групи The Hardkiss — не даремно вважається однією з найяскравіших зірок українського шоу-бізнесу. Співачка дивує своїх шанувальників не тільки оригінальними сценічним вбраннями, постійною зміною зачісок, іміджу, а також сміливістю в макіяжі. Божевільні образи з діадемами, браслетами, перснями і перуками всіх кольорів веселки придумує трійця стилістів групи – Слава Чайка, Віталій Дацюк та Олена Логвин. А такий невпинний каскад луків вокаліста пояснює, що це і є стиль The Hardkiss. А чи можете вгадати, в якому образі з’явиться солістка Юлія Саніна цього разу?
НАОНІ ОРКЕСТРА. Запальні та несподівані
Рок, фолк чи класика? З НАОНІ можливе все! Найпопулярнішому та найулюбленішому оркестру української публіки в цьому році 50 років! Вже півстоліття він дивує своїм виконанням навіть найприскіпливіших глядачів, вражає своєю артистичністю та віртуозністю. НАОНІ брав участь у багатьох музичних фестивалях та конкурсах. Зіграно понад 5 000 концертів по всьому світу. А декілька років тому НАОНІ почав виконувати рок-музику. Та ще й як! Навіть рок-гурти зі світовим ім’ям зацікавились грою оркестру. На фестивалі «Дунайська Січ» НАОНІ виступатимуть з чотирма українськими гуртами — Kozak System, «Тінь Сонця», TaRuta і «Друже Музико». Для кожного з них зроблено спеціальне аранжування трьох пісень. Тож приготуйтеся, буде гаряче!
ЕПІЗОД. Патріотичний метал з Болгарії
Ветерани сцени. Гурт було створено ще в 1983 році в Софії, Болгарія. Виділяється серед інших своїх побратимів в Болгарії патріотичним змістом своїх пісень. Нерідко вони написані на вірші болгарських поетів-класиків: Христо Ботева і Івана Вазова. Але звертають вони погляд і на світову класику, наприклад, на середньовічного французького поета Франсуа Війона. Музиканти готуються полонити ваші серця якісною музикою. Кожен знайде для себе щось близьке, адже колектив виступає у різних стилях: від фолк-року до хеві металу. Проте тема одна – любов та шана до Батьківщини. А це не може не подобатися.
СПЕКА. Рок + саксофон = СПЕКА
Музичний гурт, який народився в самому серці столиці! «Спека» — це не просто назва. Це стан, який вони викликають. Родзинкою Спекотного бенду можна сміливо вважати нестандартне поєднання року та саксофону. Учасники гурту виросли на таких зірках як Pink Floyd, саме тому їх пісні знайдуть відгук у душі кожного. На фестивалі на вас чекають їх найяскравіші композиції!
TOLOKA. Магія, що підкорює серця
Українські пісні — це завжди гарна музика, яка торкається серця. TOLOKA – гурт, який наповнює все навколо магією та занурює тебе у світ, сповнений неперевершених емоцій. Музика у виконанні цього гурту неймовірна, жива та чесна. На концертах завжди вирує драйв, енергія та дух свободи. Родзинкою гурту є вокалістка Катерина Таірова, яка своїм голосом змушує битися серця частіше. І по секрету, на фестивалі «Дунайська Січ» гурт презентує декілька нових пісень, але більше ні слова!
FATA MORGANA UA. Подарунок морякам
Fata Morgana UA з нетерпінням чекає на Ізмаїльський фестиваль. «Часто, практично вперше чуючи наші пісні, люди одразу ж починають підспівувати» — зізнається Ігор Роман. І це дійсно так! Мелодійна рок-музика, що ллється з їх інструментів навіки закарбується у вашій пам’яті, адже вона така легка і драйвова водночас! На «Дунайську Січ» гурт везе подарунок ізмаїльським морякам – нову пісню «Дівчина з Нагасакі».
MORE NEBA. Багато буває не лише моря
Мотиваційний гурт з неймовірною назвою MORE NEBA народився у серці України – Києві. Саме тому у піснях можна почути відгомін великого міста. Музиканти виконують музику у напрямку поп-рок – цікаве поєднання, яке не залишить нікого байдужим. Мабуть ви спитаєте, чому мотиваційний? Кожна пісня гурту спрямована надихати, спрямовувати та надавати шалений потік мотивацій. Пісні MORE NEBA супроводжують кожного на шляху до успіху, можете не сумніватися.
ЯРИ. Сучасний фольклор Слобожанщини
Український фольклор – це про «ЯРИ». Гурт зі Слобожанщини, який популяризує українську народну пісню, інтерпретуючи її на новий лад. Слово «яри» для гурту – це не тільки долини, а й відчуття щасливого безтурботного дитинства, проведеного на них. На фестивалі музиканти спробують здивувати вас новою купальською піснею. Цікаво? Скоро самі все почуєте…
АРТЕРІЯ. Вбиває двох зайців
Ще досить юний гурт вперше побуває в Ізмаїлі! А що може бути краще, ніж виступ на фестивалі «Дунайська Січ»? Потужна поетична складова, актуальність текстів, що підкреслена музикою – все це є в їх піснях. Це творчість, яка не підпадає під жоден формат. Хлопці з гурту «Артерія» не бояться щиро висловлювати свої думки та почуття, а навпаки – вони залюбки діляться справжньою чоловічою енергетикою, яка тече по артеріям. На фесті, окрім пісень групи, ви матимете змогу почути вірші з книги «Артерія», які покладені на музику Бориса Севастьянова.
ДРУЖЕ МУЗИКО. Перлина біля моря
«ДРУЖЕ МУЗИКО» фолк роковий гурт з Одеси, який сповнений душею та одеським колоритом. Слухаючи їх пісні, можна поринути за обрій. Це стиль, в основі якого лежить справжня українська етно-музика у поєднанні з драйвовістю року і ніжністю блюзу водночас. Гурт готується представити пісні, написані спеціально до фестивалю «Дунайська Січ». А також у вас буде шанс почути новий альбом, який ось-ось повинен вийти. І не проґавте головну подію фестивалю: спільний виступ з НАОНІ!
ТІНЬ СОНЦЯ . Хеві метал від амбасадорів
Гурт «Тінь Сонця» є постійним учасником фестивалю «Дунайська Січ». Модерновий хеві метал з елементами аутентики – відмінна риса групи. Вони сміливо поєднують важкий рок і мелодійну бандуру, і як результат – відомі на всю Україну пісні, текст яких пробирає до глибини душі. Завдяки багаторічному досвіду, гурт знає, що публіка чекає від них. Вони готові здивувати вас популярними композиціями. А як бонус – кілька пісень з оркестром НАОНІ. TaRuta. TaRutu не шукай вечорами, вона єдина у нас на фестивалі
TaRuta вже вчетверте з’явиться на сцені «Дунайської Січі». Гурт активно просуває мету фестивалю — робити драйвовий музичний захід на Подунав’ї. Музиканти виступають в оригінальному жанрі фольк-рок-м’юзік. Гурт надає старовинним українським репертуарам нове життя, міксуючи їх з поп-роком, джазом, і навіть дабстепом! Завдяки їм українська пісня стає модною серед молоді. На фесті TaRuta заспіває нову пісню, написану разом із Олександром Ягольником спеціально для Ізмаїлу. Чи стане ця композиція гімном фестивалю на подальші роки?
ZNICH. Сусіди, яких ми варті або білоруси славляться не лише картоплею
Яскраві та неординарні гості родом з Білорусі ZNICH – гурт, який як ніхто інший знає про єдність нації та про любов до Батьківщини. Чоловіки, які створюють запальні хіти у стилі Pagan Folk Metal з етнічними елементами. Використання дуди, гроулу та гітари надає бенду неймовірне звучання і підносить їх на європейський рівень. За період існування ZNICH виступали на різноманітних фестивалях не лише на батьківщині, а й закордоном, де їх люблять і чекають.
САРМАТИ . Творчі й натхненні Сармати
До гурту «Сармати» входять люди різних професій, характерів та поглядів. Проте в основному це молоді та талановиті персони, яких об’єднує найголовніше – любов до «живої» музики. Концерти та виступи «сарматівців» мають незмінний успіх, адже подібна справжня музика так подобається слухачам. В репертуарі колективу — джазові композиції, естрадні хіти, українські народні пісні у сучасній інтерпретації, а також авторські композиції.
Сергій ДОЦЕНКО та СОЛОДКЕ ЩАСТЯ. Лагідний рок-лаунж від рок-легенди
Сергій Доценко
Сергій Доценко — аранжувальник, автор хітів Ірини Білик, Наталії Могилевської, Ніни Матвієнко, Віталія аранжувальник, автор хітів Ірини Білик, Наталії Могилевської, Ніни Матвієнко, Віталія Козловського, гурту ВВ, Віктора Павліка та багатьох інших українських виконавців. Свого часу серце й творчий Козловського, гурту ВВ, Віктора Павліка та багатьох інших українських виконавців. Свого часу серце й творчий мозок популярних рокмозок популярних рок—гуртів 80гуртів 80—попочатку 90чатку 90—х «Краснх «Красные» и «Святий сон».ые» и «Святий сон». Співак і композитор, музичний Співак і композитор, музичний продюсер і директор рекордингової компанії Kalina Music. «Солодке щастя» продюсер і директор рекордингової компанії Kalina Music. «Солодке щастя» — це новий проект легенди це новий проект легенди українського року та шоуукраїнського року та шоу—бізу, нову програму якого буде презентовано в Ізмаїлі. бізу, нову програму якого буде презентовано в Ізмаїлі.
Голос Дунайської Січі – Віталій КИРИЧЕНКО
Ведучим фестивалю «Дунайська Січ» цього року виступатиме
Ведучим фестивалю «Дунайська Січ» цього року виступатиме Віталій КириченкоВіталій Кириченко –– лідер гурту «Нумер 482». лідер гурту «Нумер 482». Веселий, запальний, дотепний та, звісно ж, талВеселий, запальний, дотепний та, звісно ж, талановитий ведучий Головної сцениановитий ведучий Головної сцени

ПРОГРАМА

VI Міжнародного Енергонезалежного рок-фестивалю «Дунайська Січ»
22 — 30 червня Персональна виставка народної художниці Лесі Тищенко «Журавлина Україна»
28 червня, п’ятниця 15:00-18:00 – Флешмоб. На площі перед Будинком культури ім. Т. Шевченка (Суворова просп.,44), сквер біля Свято Покровського собору (вул. Покровська)
15:00 – Відкриття виставки військової та військово-морської техніки (Морвокзал)
16:00-17:30 – Press-Party фестивалю у приміщенні Ізмаїльської картинної галереї (проспект Суворова, 19)
16:30-17:00 – Відкриття виставок: «Писанки Ольги Ровецької» та «Вишиванка — одяг нескорених» від засновника «Всесвітнього дня вишиванки» Лесі Воронюк
(проспект Суворова, 19)
16:55-18:00 – Святкова хода з прапорами учасників фестивалю, розгортання 100-метрового прапору України
18:00 – Офіційне відкриття фестивалю. SYMPHO ROCK День. Головна сцена
Гурти: «ЯРИ», «ЕПІЗОД» (Болгарія), спільні виступи повного складу Національного академічного оркестру народних інструментів України НАОНІ з рок-гуртами «ДРУЖЕ МУЗИКО», TaRuta, «ТІНЬ СОНЦЯ».
гурт TaRuta – прем’єра пісні «Ізмаїл» (слова Олександра Ягольника)
СЦЕНА «НАБЕРЕЖНА»
15:00-17:30 — Джаз-бенд НАОНІ, Зоряна Паламарчук (поезія), дует «Міст Ерія», Христина Панасюк, «Очеретяний Кіт», Володимир Марченко (авторська пісня), музично-поетичний проект «АРТерія» Дмитра Лазуткіна та Бориса Севастьянова
29 червня, субота
16:00-17:00 — Фестивальний велопробіг центральними вулицями Ізмаїлу
15:00-17:30 — Зустріч з творцями української історичної фентезі-стрічки режисера Владислава Чабанюка «Чорний козак»
18:00 – 23:00 — КОНЦЕРТНА ПРОГРАМА. Головна сцена
Гурти: «СПЕКА», «САРМАТИ», MORE NEBA, «ТОЛОКА», FataMorgana UA, ZNICH (Білорусь),
Олеся КІЧУК з новим ізмаїльським гуртом «Течія» представлятиме прем’єру пісні «Мій Ізмаїл» (сл. і музика Олександра Ягольника), Одеська рок-група з криничанським корінням «ФаСоль»
22:30-23:30 — THE HARDKISS
СЦЕНА «НАБЕРЕЖНА»
15:00-17:30 – «Фа Дієз» Ліля Батюк-Нечепоренко (поезія), «Телері», Володимир Марченко (авторська пісня), OLEUM, «Солодке щастя»
30 червня, неділя
Акустичні виступи учасників фестивалю у військових частинах Подунав’я: Болград, Рені, Кілія та Вилкове