28-29 червня у Ізмаїлі на берегах славетного Дунаю, «Музичний батальйон» за сприяння Міністерства
молоді і спорту України, Одеської обласної державної адміністрації та мерії міста, вже вшосте збиратиме шанувальників патріотичної пісні на Міжнародний рок-фестиваль «Дунайська Січ».

Рок – це свобода! Рок – це енергія! Рок – це самовираження! І саме ці поняття вкладають організатори фестивалю у його назву. Насправді ж, фестиваль є мультикультурним, і всі, хто в кінці червня завітає на свята до Ізмаїлу, зможуть знайти на фестивалі щось цікаве для себе, адже цього року «Дунайська Січ» матиме дві сцени – головну і лаунж сцени.

Лаунж сцена — це денна локація на березі мальовничого Дунаю, на якій організатори обіцяють стільці, парасолі від сонця і якнайближче сусідство з зоною «фудкору». Зокрема очікуємо появу на цій сцені джаз-бенду НАОНІ із Києва, вінницького етно-лаунж гурту «Очеретяний Кіт», Анатолія Вексклярського (DJ Толя) та відомих українських бардів і поетів. Тож, завітайте на лаунж сцену послухати спокійну та приємну музику, посмакувати вишукане вино від місцевих виноробів.

Головна сцена – працюватиме у вечірній час. Тут можна буде відірватися, пострибати, потанцювати і, навіть, помахати хаєром. А бродзинкою фестивалю стане SYMPHO ROCK — спільні виступи повного складу Національного академічного оркестру народних інструментів України (НАОНІ) з рок-гуртами «Kozak System», «Тінь Сонця», «TaRuta» і «Друже Музико».

За традицією, цьогорічний Фестиваль наддасть можливість молодим, талановитим, але нікому невідомим гуртам заявити про себе зі сцени фестивалю. Весь березень «МУЗБАТ» через свої інтернет ресурси прийматиме музичні заявки від колективів і вибере чотири найкращі гурти, аби дати їм можливість заграти перед хедлайнерами «Дунайської Січі». До слова, один з таких «цвяхів програми» прилетить на фестиваль з Шотландії – відомий британський музикант Chris Bradley. Знаково, що акомпануватиме йому рок-гурт з нині окупованої Горлівки “Fata Morgana UA”. А про український Крим нагадає гостям фестивалю кримськотатарський панк-рок гурт «Shatur-Gudur». А крім того, майстер класи, ярмарок майстрів, виставка сучасної зброї від Ізмаїльського прикордонного загону, квести для дітей-учасників Всеукраїнського вишкілу «Джура-Прикордонник».
Все, як князь Святослав заповідав: розселяйтеся, плодіться, співайте і веселіться.

Євген «Їжак» Романенко.