28-29 червня у Ізмаїлі на берегах славетного Дунаю, «Музичний батальйон» за сприяння Міністерства
молоді і спорту України, Одеської обласної державної адміністрації та мерії міста, вже вшосте збиратиме шанувальників патріотичної пісні на Міжнародний рок-фестиваль «Дунайська Січ».

Рок – це свобода! Рок – це енергія! Рок – це самовираження! І саме ці поняття вкладають організатори фестивалю у його назву. Насправді ж, фестиваль є мультикультурним, і всі, хто в кінці червня завітає на свята до Ізмаїлу, зможуть знайти на фестивалі щось цікаве для себе, адже цього року «Дунайська Січ» матиме дві сцени – головну і лаунж сцени.

Лаунж сцена — це денна локація на березі мальовничого Дунаю, на якій організатори обіцяють стільці, парасолі від сонця і якнайближче сусідство з зоною «фудкору». Зокрема очікуємо появу на цій сцені джаз-бенду НАОНІ із Києва, вінницького етно-лаунж гурту «Очеретяний Кіт», Анатолія Вексклярського (DJ Толя) та відомих українських бардів і поетів. Тож, завітайте на лаунж сцену послухати спокійну та приємну музику, посмакувати вишукане вино від місцевих виноробів.

Головна сцена – працюватиме у вечірній час. Тут можна буде відірватися, пострибати, потанцювати і, навіть, помахати хаєром. А бродзинкою фестивалю стане SYMPHO ROCK — спільні виступи повного складу Національного академічного оркестру народних інструментів України (НАОНІ) з рок-гуртами «Kozak System», «Тінь Сонця», «TaRuta» і «Друже Музико».

За традицією, цьогорічний Фестиваль наддасть можливість молодим, талановитим, але нікому невідомим гуртам заявити про себе зі сцени фестивалю. Весь березень «МУЗБАТ» через свої інтернет ресурси прийматиме музичні заявки від колективів і вибере чотири найкращі гурти, аби дати їм можливість заграти перед хедлайнерами «Дунайської Січі». До слова, один з таких «цвяхів програми» прилетить на фестиваль з Шотландії – відомий британський музикант Chris Bradley. Знаково, що акомпануватиме йому рок-гурт з нині окупованої Горлівки “Fata Morgana UA”. А про український Крим нагадає гостям фестивалю кримськотатарський панк-рок гурт «Shatur-Gudur». А крім того, майстер класи, ярмарок майстрів, виставка сучасної зброї від Ізмаїльського прикордонного загону, квести для дітей-учасників Всеукраїнського вишкілу «Джура-Прикордонник».
Все, як князь Святослав заповідав: розселяйтеся, плодіться, співайте і веселіться.

Євген «Їжак» Романенко.

 

Про нас пишуть

«ДунайськаСіч — 2019″: рок-н-рол і енергіяСонця

Віктор Куртєв, президент фестивалю, головний відповідальний за енергонезалежність «Дунайської Січі» резонно зауважує, що «325 сонячних днів в році в Бессарабії дає регіону унікальні цивілізаційні можливості, які нам потрібно грамотно використовувати. А рок-фестиваль «Дунайська Січ» з усіма його технічними наворотами та великими колективами, які потребують багато енергії — величезний монстр з поглинання електрики, але ми з цим впораємося».

«Обозреватель»

https://www.obozrevatel.com/ukr/show/dunajska-sich-2019-rok-n-rol-i-energiya-sontsya.htm?obozrevatellang=uk

«Дунайська Січ-2019″: в Измаиле пройдет самый независимый рок-фестиваль Украины

Изюминкой Главной сцены станет SYMPHO ROCK День — совместные выступления НАОНИ с рок-группами. Любимый народный оркестр украинской публики с 50-летней историей несколько лет назад начал исполнять рок-музыку. И еще как! Даже рок-группы с мировыми именами заинтересовались его игрой. На фестивале «Дунайська Січ-2019» Национальный академический оркестр народных инструментов выступит с четырьмя коллективами — KOZAK SYSTEM, «Тень Солнца», TARUTA и «ДРУЖЕ МУЗИКО». Специально ко Дню SYMPHO ROCK сделаны аранжировки песен из репертуара каждой из этих групп.

«Хочу!»

https://hochu.ua/cat-relax/schedule/article-95085-dunayska-sich-2019-v-izmaile-proydet-samyiy-nezavisimyiy-rok-festival-ukrainyi/

Вперше в Україні: Енергонезалежний VI Міжнародний рок-фестиваль «ДунайськаСіч»

На  фестивальній мапі України поступово, але потужно останні роки почав проявлятися ще один регіон, для багатьох, можливо й досі тerra incognita – Подунав’я. Цьогоріч, завдяки рок-фестивалю «Дунайська Січ», який пройде в Ізмаїлі на Одещині вже вшосте, – він має прогриміти не просто гучно, а й задати іншим фестивалям новий тренд – енергонезалежність. Адже, рок – це свобода, енергія і самовираження!

«Публичные люди»

https://pl.com.ua/vpershe-v-ukrayini-energonezalezhnyj-vi-mizhnarodnyj-rok-festyval-dunajska-sich/

28 июня — День КонституцииУкраиныкакпоздравитьдрузей и знакомых

Чтобы поздравить друзей и знакомых — достаточно вспомнить, что День Конституции — это праздник каждого украинца и государства в целом. В Сети для поздравления часто используют картинки с символикой Украины — желто-голубым флагом, тризубом, а также книгой “Конституции“. Ежегодно День Конституции — отмечают на государственном уровне, а 28 июня — официальный выходной день. В последнее время в дни празднования популярной стала “хода з прапором“ — длинные желто-голубые флаги торжественно носят по центральным улицам украинских городов. Такая традиция стала популярной в Измаиле, где в День Конституции проходит ежегодный рок-фестиваль “Дунайська Січ“.

«Ивона.бигмир»

http://ivona.bigmir.net/lifestyle/leisure/474771-Den—Konstitucii-Ukrainy—Pozdravlenija-v-kartinkah

В Україні відбудеться енергонезалежний рок-фестиваль «Дунайська Січ»

Цьогоріч фестиваль задає іншим фестивалям новий тренд — енергонезалежність, адже, рок — це свобода, енергія і самовираження.

Обов’язковою умовою участі у фестивалі — як для українських, так і закордонних виконавців — є виконання бодай одної пісні про Дунай українською мовою: усім без винятку колективам пропонується зробити авторський кавер на народні пісні про Дунай зі збірника «Ой у гаю при Дунаю», за ці роки упорядкованого та виданого силами волонтерів «Музичного Батальйону». Найкращі пісні про Дунай від наших рокерів потрапляють до однойменної аудіозбірки, яка щороку оновлюється. Таким чином фестиваль «Дунайська Січ» щороку дає нове життя багатющому пісенному спадку під назвою «Пісні про Дунай», що залишили нам пращури й постійно оновлює колекцію дунайських пісень.

З огляду на багаторічний цікавий історичний бекґраунд регіону, на фестивальну публіку також очікують фестивальна хода зі 100-метровим прапором України по проспекту Суворова, проект Лесі Воронюк «Вишиванка — одяг вільних», майстер-класи  з народних танців, фестивальний велопробіг центральними вулицями Ізмаїлу, ярмарок майстрів, нічна дискотека 90-х, персональна виставка народної художниці Лесі Тищенко «Журавлина Україна», виставка сучасної зброї від Ізмаїльського прикордонного загону, зустріч з творцями української історичної фентезі-стрічки режисера Владислава Чабанюка «Чорний козак», квести для дітей-учасників Всеукраїнського вишколу «Джура-Прикордонник», місцеві  їжа, сир і вина.

Open.ua

http://open.ua/music/digest/V-Ukraini-vidbudetsya-energonezalezhniy-rok-festival-Dunayska-Sich/

«ДУНАЙСЬКА СІЧ 2019» – РОК-Н-РОЛ З ЕНЕРГІЄЮ СОНЦЯ

Фестиваль дає можливість заявити про себе й молодим. Увесь березень організатор фесту «Музичний Батальйон» через Інтернет-ресурси приймав заявки від колективів і вибрав чотири найкращі гурти, аби дати їм можливість заграти перед хедлайнерами «Дунайської Січі». Ними стали: запальний київський гурт «СПЕКА», веселий і драйвовий гурт «ТОЛОКА» (Кам’янець-Подільський), мелодійний етно-рок гурт із Харківщини «ЯРИ», що поєднує український мелос та британський драйв і поп-рок гурт MORE NEBA (Київ). Обов’язковою умовою участі у фестивалі, як для українських, так і закордонних виконавців, – виконання бодай одної пісні про Дунай українською мовою: усім без винятку колективам пропонується зробити авторський кавер на народні пісні про Дунай зі збірника «Ой, у гаю при Дунаю», за ці роки упорядкованого та виданого силами волонтерів «Музичного Батальйону». Найкращі пісні про Дунай від наших рокерів потрапляють до однойменної аудіозбірки, яка щороку оновлюється. Тим самим фестиваль «Дунайська Січ» щороку дає нове життя багатющому пісенному спадку під назвою «Пісні про Дунай», що залишили нам пращури й постійно оновлює колекцію дунайських пісень.

5.ua

https://www.5.ua/afisha/dunaiska-sich-2019-rok-n-rol-z-enerhiieiu-sontsia-193914.html

ДунайськаСіч — 2019”: рок-н-ролл и энергия Солнца

Хедлайнером второго фестивального дня станет THE HARDKISS. Публика в ожидании, в каком же образе появится украинская рок-королева Юлия Санина в солнечной Бессарабии. На разогреве у THE HARDKISS выступит популярная группа «Толока».

Из Болгарии в Измаил приедут ветераны рок-сцены — группа «Эпизод», созданная еще в1983 году в Софии. Из Белоруссии — не менее легендарная фольк-металл-группа ZNICH.Также выступят молодые украинские группы — MORE NEBA, «Спека», «Яри».

Сцена на набережной — дневная локация. Здесь публику ожидает новый проект легендарного украинского музыканта, композитора, саунд-продюсера Сергея Доценка —группа, работающая в стиле рок-лаундж «Солодке щастя». А также неповторимый «Очеретяний кіт» с Романом Крилем. Здесь также будет представлен музыкально-поэтический проект «Артерия» Дмитрия Лазуткина и Бориса Севастьянова.

«ЧеховДело»

http://chekhovdelo.ru/2019/06/19/dunajska-sich-2019-rok-n-roll-i-energiya-solntsa/?fbclid=IwAR08qleRoYIY-fPxBBNT7-a8ubUUUHpJYtyF-xV_OjctyZP2TaPA9GZWPA8

Міжнародний рок-фестиваль «ДунайськаСіч»

В результаті об’єднання зусиль ГО «МУЗБАТ» та ГО «Центр розвитку Бессарабії» з’явилася можливість на базі фестивалю «Дунайська Січ» системно створити потужний міжнародний фестиваль рівня FIDOF. Тож, оргкомітет найстаршого рок-фестивалю в регіоні спільно зі студентством Ізмаїльського державного гуманітарного університету зі сцени фестивалю ініціюватиме звернення до громади побудувати в Ізмаїлі на схилах Дунаю сучасний і повністю енергонезалежний Літній амфітеатр  (8 000  місць). Цей еволюційний крок пожвавить фестивально-концертне життя Ізмаїла, Бессарабії й Подунав’я в цілому, адже подібного немає в жодній країні по Дунаю.   

«Избирком»

https://izbirkom.org.ua/anounces/anonsy-21/2019/mizhnarodnii-rok-festival-dunaiska-sich/

ДунайськаСіч2019: Рок — це свобода, енергія і самовираження!

Підсумовуючи,  констатуємо: розпочинаючи у 2014 році з маленької сцени та п’яти гуртів, за 6 років силами волонтерів «МУЗБАТА» фестиваль спромігся не лише протриматися на плаву, а й розширитися, отримати статус Міжнародного та підтримку на державному рівні. З потужною підтримкою фестивалю у 2019 році з боку Центру Розвитку Бессарабії «Дунайська Січ» дійсно стає грандіозним дійством не тільки для Ізмаїла, а й для усього регіону, демонструючи, як крок за  кроком мультинаціональна Бессарабія стає центром відродження нашої культури.

Rock.ua

https://rock.ua/article/2019/16/

Козацький фестиваль пройде на енергіїсонця

28-29 червня в Ізмаїлі Одеської області відбудеться рок-фестиваль «Дунайська Січ». Уперше в Україні пройде музичне свято, що працює тільки на енергії сонячних батарей.

Цьогоріч на фестивалі буде 2 сцени – «Головна» з Віталієм Кириченком і «Набережна» з Сергієм Файфурою. Відбудеться презентація проекту «АРТерія» Дмитра Лазуткіна та Бориса Севастьянова. Цікавинкою 1-ї сцени фестивалю стане День Sympho Rock — спільні виступи повного складу Національного академічного оркестру народних інструментів України НАОНІ Оrchestra з рок-гуртами Kozak System, «Тінь Сонця», TaRuta і «Друже Музико». Хедлайнером 2-го фестивального дня стане The Hardkiss. З Болгарії в Ізмаїл завітає здивувати «Епізод», а з Білорусі — фольк-метал гурт Znich. Фестиваль дає можливість заявити про себе й молодим музикантам. Ними стали київський гурт «Спека»», гурт «Толока» з Кам’янця-Подільського, етно-рок гурт з Харківщини «Яри», столичний поп-рок гурт More Neba. По закінченню «Дунайської Січі» учасники фестивалю вирушають із концертами у військові гарнізони ЗСУ — у Болград, Рені, Кілію та Вилкове.

Gazeta.ua

https://gazeta.ua/articles/culture/_kozackij-festival-projde-na-energiyi-soncya/911093

НЕ В ГАЮ ПРИ ДУНАЮ: ЯК «МУЗИЧНИЙ БАТАЛЬЙОН» У БЕССАРАБІЇ РОЗБУДУВАВ «ДУНАЙСЬКУ СІЧ»

Для багатьох туристів і досі незвіданою територією є українське Подунав’я зі славним містом Ізмаїл. Уже 28-29 червня є додатковий привід туди завітати — на «Дунайську Січ», музично-мистецький фестиваль, який організовують на Одещині вже вшосте. Окрім іншого, дійство може зацікавити екологічно свідомих людей: у регіоні, де найбільше сонячних днів в Україні, звучання відтворюватиме саме нешкідлива для довкілля сонячна енергія.

За роки подія розрослася. Зокрема, тепер в Ізмаїлі працюватиме дві повноцінні сцени: «Головна» (Сцена 1 з Віталієм Кириченком, «Нумер 482») і «Набережна» (Сцена 2 з Сергієм Файфурою). Біля першої можна буде відірватися, пострибати, потанцювати і навіть помахати «хаєром» під 200 кВт звуку.

А біля другої — послухати лагідний рок-лаунж від «Солодке щастя» українського музиканта, композитора, саундпродюсера Сергія Доценка, який святкуватиме на «Січі» ювілей), чи віддатися спокусливості гурту «Очеретяний кіт» iз неповторним Романом Крілем. Під цей стиль рок-н-ролу добре смакує вишукане вино від місцевих виноробів. До того ж організатори обіцяють стільці, парасолі від сонця і якнайближче сусідство з зоною фуд-корту — саме так, як то відбувається на відомих рок-лаунжевих фестивалях  Європи та США.

 «День»

https://day.kyiv.ua/uk/article/taym-aut/conyachni-batareyi-ta-rok-festyval?fbclid=IwAR3_NFtjlQBUMpkbZRwSraBwLNYs66VlyURph28CJaDvU3GLWU9A8nFoMzw

В Одесской области впервые в Украине пройдет энергонезависимый рок-фестиваль «ДунайськаСіч»

28-29 июня в Измаиле пройдет музыкальный фестиваль, который работает только от энергии солнечных батарей.

В этом году, благодаря рок-фестивалю «Дунайська Січ», который пройдет в Измаиле Одесской области уже в шестой раз, — он прогремит не просто громко, но и задаст другим фестивалям новый тренд — энергонезависимость.

«325 солнечных дней в году в Бессарабии дают региону уникальные цивилизационные возможности, которые нам нужно грамотно использовать, особенно учитывая те угрозы, которые несут безопасности Украины старые энергосистемы, — рассказал Виктор Куртев, почетный президент фестиваля, главный ответственный за энергонезависимость «Дунайской Сечи». — Об этом не особо говорят, скрывают, но очень скоро проблема станет для украинцев мега актуальной. Мы играем на опережение. 1 января 2019 с певицей Русланой — первый публичный шаг к 100% энергонезависимости Бессарабии. Нашу честность официально подтвердил гуру возобновляемой энергетики в мире, немец Ханс-Йозеф Фелл. Публичный шаг номер два — 28-29 июня 2019, рок-фестиваль «Дунайська Січ» со всеми его техническими наворотами. Это огромный монстр по поглощению электричества, но мы с этим справимся. Третий публичный шаг — 3 июля, когда мы открываем в Измаиле «Порт Солар» и 25704 солнечные панели начнут работать на украинскую энергонезависимость».

Свобода, энергия и самовыражение — именно эти понятия вкладывают организаторы фестиваля в его название. На самом деле, фестиваль является мультикультурным, и все, кто в конце июня посетит праздники в Измаил, смогут найти на фестивале что-то интересное для себя.

Ivasi.news

В Одесской области впервые в Украине пройдет энергонезависимый рок-фестиваль «Дунайська Січ»

Академизм и рок от НАОНИ

И изюминкой открытия этого форума должен стать Sympho Rock-день — совместные выступления оркестра с рок-группами Kozak System, «Тінь Сонця», TaRuta и «Друже Музико».

В этом году у НАОНИ Оrchestra юбилей — ему исполняется полвека. Коллектив участвовал во многих фестивалях и конкурсах, выступал вместе с Олегом Скрипкой, группами «Друга ріка», ONUKA, Accept. Да, возможно, некоторых, в хорошем смысле, смущает в названии оркестра слово «академический». Но НАОНИ — это всегда круто и современно. Ведь этот оркестр может сыграть что угодно — классику, фолк, мировые музыкальные шедевры (The Beatles, Deep Purple, ABBA, Adele, Metallica, Depeche Mode, Pink Floyd и др.), саундтреки из любимых фильмов («Такси», «Миссия невыполнима»). А фирменные хиты на цимбалах от НАОНИ — своеобразная визитка оркестра. Также в исполнении НАОНИ — рок на свирели или зарубежные хиты на бандуре.

Накануне рок-фестиваля, который пройдет в Измаиле 28 и 29 июня, — беседа с дирижером НАОНИ Иваном Коринем и с цимбалистом и аранжировщиком Андреем Войчуком, которые специально для «Дунайской Сечи» сделали оркестровки песен украинских рок-групп.

— Вы уважаемый академический коллектив с почти полувековой историей. Как так случилось, что сегодня многие рок-группы Украины хотят выступить в сопровождении НАОНИ Оrchestra?

Иван Коринь: Это началось где-то в начале 2013-го года. Оркестр стал экспериментировать. Надо было что-то искать — новые произведения, жанры, подходы. Потому что, честно говоря, с каждым годом становилось все меньше концертов. Молодежь уже не привлечешь только народной музыкой. Так что это было требованием времени. Мы начали пробовать себя в другом жанре, исполнять украинские произведения в современной обработке или, например, misirlou (фольклорная восточная песня).

Поняли, что это, как говорится, «зашло» публике. Это был новый толчок. Оркестр зазвучал новыми красками. У нас появилась целая программа по музыке Deep Рurple, Queen, Eagles, Adele, Beatles, ABBA и др. Мы выступали вместе с Олегом Скрипкой, группами «Друга ріка», ONUKA, Accept. Я считаю, что в определенной степени занимаемся также просветительским делом — показываем молодежи, что есть народные инструменты, и что можно сыграть с их помощью. Конечно, наряду с рок-музыкой, мировыми хитами играем и народную музыку, чтобы люди не забывали. Следовательно, наш оркестр — универсальный.

— Как вы думаете, почему в мире стали такими модными выступления рок-групп в сопровождении симфонических оркестров?

Иван Коринь: Думаю, что это началось не сегодня, а с того времени, как Queen выступили вместе с Монсеррат Кабалье. Это был пробный проект, однако публике понравилось, как все новое

Андрей Войчук: А я думаю, что Фредди Меркьюри сделал это объединение еще раньше — в той же «Богемной рапсодии». Это же как программное произведение, в котором есть все: опера, баллада, рок, и все очень органически объединено. И потом в мире стало для рок-групп очень престижно выступать с симфоническим оркестром. Ведь, скажем так, это другой уровень. Оркестр придает их музыке другие краски, шире и глубже раскрывает произведение.

— Андрей, для фестиваля «Дунайская Сечь» вы специально делали аранжировку песен рок-групп, с которыми НАОНИ выступит совместно на одной сцене. Как давно вы занимаетесь аранжировкой для оркестра?

— С тех пор как НАОНИ начал исполнять рок-музыку. Была потребность делать оркестровки. А я вырос на этой музыке, она мне близка. Кстати, оркестровщиков у нас много. И для «Дунайской Сечи» каждый из нас взял по одной группе. Я, например, выбрал группу TaRuta, а Иван — Kozak System. С группой «Тінь Сонця» и вовсе оказалось просто, — там были уже готовые партитуры, понадобилось только переработать их для наших инструментов. А аранжировку группы TaRuta я вообще по видео делал. Потому что аранжировщик должен разбираться не только в нотах.

«Зеркало недели»

https://zn.ua/interview/akademizm-i-rok-ot-naoni-321495_.html

Президент международного рок-феста «Дунайськасіч» Виктор Куртев дарит подарок измаильским выпускникам

Президент международного рок-фестиваля «Дунайська Січ-2019», стартующего в Измаиле, Виктор Куртев, поздравляет выпускников города и дарит им подарок. 25 июня будет установлена большая концертная сцена, на которой с субботы начнут выступать знаменитые рок-группы Украины и зарубежья. Об этом сообщает «Бессарабский медиа холдинг» со ссылкой на пресс-службу фестиваля.

Огромная сцена от ОО «Центр развития Бессарабии» будет установлена в Измаиле на три дня раньше, чем стартует масштабный рок-фестиваль. Таким образом, выпускники-измаильчане получат возможность почувствовать особый размах такого знаменательного события в их жизни. Большая фестивальная сцена расположится в традиционном месте — перед памятником морякам-дунайцам в начале Аллеи Дружбы народов.

Напомним, 28 – 29 июня в Измаиле состоится рок-фестиваль «Дунайська Січ», который пройдет в столице Придунавья уже в шестой раз. Благодаря этому событию наш Придунайский край прогремит очень громко. Ведь рок-музыка – это свобода, энергия и самовыражение! Президентом грандиозного культурного проекта, организованного в самом сердце Бессарабии, стал меценат Виктор Куртев.

«Бессарабия.Информ»

https://bessarabiainform.com/2019/06/prezident-mezhdunarodnogo-rok-festa-dunajska-sich-viktor-kurtev-darit-podarok-izmailskim-vypusknikam/

«ДунайськаСіч»: объявили участников и хедлайнеров рок-феста, который пройдет в Измаиле в конце июня

Организаторы фестиваля «Дунайська січ» объявили группы и музыкальные проекты, которые примут участие в измаильском рок-фестивале уже этим летом. А также рассказали о хедлайнерах этого проекта.  28-29 июня в Измаиле уже в шестой раз пройдет уникальный рок-фестиваль «Дунайська січ».

«Бессарабия.Информ»

https://bessarabiainform.com/2019/05/dunajska-sich-obyavili-uchastnikov-i-hedlajnerov-rok-festa-kotoryj-projdet-v-izmaile-v-kontse-iyunya/

ФЕСТИВАЛЬ «ДУНАЙСЬКА СІЧ-2019» СТАНЕ САМИМ ВИДОВИЩНИМ ЗА СВОЮ ІСТОРІЮ – ВСІ ПОДРОБИЦІ ПОДІЇ

Зараз можна говорити про масштабність рок-фестивалю, який забезпечить якісне світло і звук, приїзд понад 30 відомих рок-груп України, в тому числі з Болгарії та Білорусі. Вперше в Ізмаїл привезуть велику сцену, яка була на Київському музичному фестивалі Atlas Weekend.

На глядачів чекатимуть сюрпризи, один з них козацьке фаєр-шоу.

«Це перший фестиваль такого роду, який побачить Ізмаїл і досі нічого подібного не було, ані такої сцени, ані такої кількості учасників, ані такого світла, ані такої кількості сюрпризів», – розповідає генеральний продюсер фестивалю «Дунайська січ» Олександр Ягольник.

«Медиаварта»

https://bessarabiainform.com/2019/05/dunajska-sich-obyavili-uchastnikov-i-hedlajnerov-rok-festa-kotoryj-projdet-v-izmaile-v-kontse-iyunya/

THE HARDKISS підтвердив свою участь у рок-фестивалі «Дунайська січ-2019

Менше місяця залишилося до старту в Ізмаїлі великої культурної події — вшосте в Ізмаїлі відбудеться рок-фестиваль «Дунайська Січ-2019».

Відомий гурт The Hardkiss підтвердив свою участь у фестивалі на головній сцені Ізмаїла. На фестиваль «Дунайська Січ-2019», який відбудеться 28 — 29 червня, Центр розвитку Бессарабії та МузБат запросили выступити відомий український рок-гурт The Hardkiss.

Президент фестивалю «Дунайська січ 2019 — Віктор Куртєв, засновник Центру розвитку Бессарабіі, повністю підтримав цю ідею! Фестиваль пройде за підтримки міського  голови та голови оргкомітету фестивалю Андрія Абрамченко.

«Бессарабия.медиа»

https://bessarabiaua.media/art.php?id=585

«Очеретянийкіт» пише «Придунайськуісторію»

10 червня в актовій залі Ізмаїльського держаного гуманітарного університету відбулась творча зустріч двох музикантів фольк-гурту «Очеретяний кіт» зі студентами. Ті, хто був вільний від екзаменаційної сесії, скоріш за все, не пошкодували витраченого часу на прослуховування пісень під гітару і флейту та спілкування з гостями з Вінниці.

Візит до Ізмаїлу представників гурту відомого своєю грою і виконанням пісень етнічного забарвлення та в стилі лаунж відбувся в рамках промо-туру VI-го Міжнародного рок-фестивалю «Дунайська Січ». Колектив був учасником майже всіх попередніх фестивалів, тому музиканти вже приїздять до нас й, зокрема, в університет як до добрих друзів.

Вокалісти та гітаристи Роман Кріль та Микола Доляк протягом години виконували свої пісні, що ваблять відвертістю внутрішніх переживань та простотою текстів із ледь відчутним римуванням рядків. Вони були про буденне життя, про несподівані думки, про патріотичні настрої. Зовнішній образ музикантів (двох кремезних чоловіків), їх манера спілкуватися з публікою зі сцени підкреслює, що ці хлопці «свої», начебто із сусідньої вулиці. Жарти та цікаві історії від пана Романа в паузах між виконанням чудових пісень стали невід’ємною складовою їх напівекспромтних концертів.

«Бессарабия.медиа»

https://bessarabiaua.media/art.php?id=585